Biz Sizi Arayalım

X

GLIDE-TEC® NEDİR?

 1. tcc grammer ofis koltuğu

  Avrupa'da uluslararası çapta tanınan bir grup bilim adamı ile birlikte insanın otururken doğal hareket akışını sağlayan patentli bir teknoloji geliştirdik. Biz bu teknolojiyi "Glide-Tec®" olarak adlandırıyoruz.

  "Glide-Tec®", insanların doğal hareket akışını destekler. Glide-Tec oturma esnasında insanın doğal hareketini engellemez ve belli kalıplara sokmaya çalışmaz. İnsanın omurga diskleri sadece hareket ile beslenir. Sürekli dik veya sürekli yaslanarak oturmak yeterli hareketi sağlamadığı için sağlıksızdır ve zamanla bel ve sırt problemlerine yol açar. Bir ofis koltuğunda otururken dik oturma ve yaslanarak oturma (lordosis - kyphosis değişimi) arasında sıkça değişim gösterilmeli ve omurga hareket halinde tutulmalıdır.

  Evrim; sabit kalmayan, sürekli değişim ve gelişim gösteren bir olgudur. Tıpkı insanlığın, tarih boyunca her alanda gelişim yönünde adım atması gibi, bizim gelişimimiz de çeşitli öğrenim basamaklarına dayanır.

  Yapılan bilimsel araştırmalarda ortaya çıkardığımız aşağıdaki sonuçlar; ofis koltuğu tasarımları üzerindeki etkisini yıllar boyu sürdürecek ve yol gösterecektir.

  • Dik oturuş (lordosis) ve yaslanarak oturuş (kyphosis) şekilleri arasında değişim göstermeliyiz.
  • Bu değişim sıkça yapılmalıdır.
  • Bu değişim efor sarf etmeden ve konforlu bir şekilde yapılmalıdır.

   

  HAVA YASTIKLI "GLİDE-TEC®" (LORDOSİS/KYPHOSİS DESTEĞİ OLARAK HAVA YASTIKLARI)

   
  • "Glide-Tec®" değişen sırt şekillerine uyum sağlar ve her pozisyonda sırtı destekler; diğer bir ifade ile düz oturuştan (lordosis) yaslanarak oturuşa (kyphosis) geçişleri yani doğal değişimi mümkün kılar.
  • Hava yastıklı "Glide-Tec®" doğru dinamik oturmayı sağlar. Çünkü masaya erişim mesafesi korunabilmekte ve bu sayede oturuş pozisyonu sıkça değiştirilebilmektedir.
  • "Glide-Tec®" dik oturuştan (lordosis) yaslanarak oturuşa (kyphosis) geçişte doğal hareketlere izin verir. Vücudunun fonksiyonlarını iç güdüsel olarak kontrol edebilen her insan , Glide-Tec mekanizmalı bir koltuğu doğru biçimde kontrol edebilir. Grammer Office'in "Glide-Tec" mekanizmalı koltukları, tam olarak doğal oturuşun bu içgüdüsel yönünü destekler.

   

ÜCRETSİZ KEŞİF

7/24 MÜŞTERİ HİZMETLERİ

SATIŞ SONRASI DESTEK

Destek : +90 (212) 245 10 02