Biz Sizi Arayalım

X

Mükemmel bir ofis nasıl olmalıdır?

 1. Mükemmel bir ofis nasıl olmalıdır?

  Çoğu ofis düzenlemesi; tek düze mobilyalar, ışıklar ve nötr renklerin bulunduğu, hiyerarşinin bulunduğu bir kültürü yansıtmaktadır. Bu gibi ofislerin ilham vermesi ve bireylerden ilham beklemek olanaksızdır. Ofis odaları boğucu olmamalıdır. İyi dizayn edilmiş bir ofis, yaratıcılığı ve üretkenliği arttırıcı bir şekilde ve ferahlıkta olmalıdır. Google çalışma alanları, eğlence ve yaratıcılığa teşvik etmesi itibariyle iyi bir örnektir.

   

  Herhangi bir ofiste gezintiye çıktığınız takdirde; ofisiçi geziler için scooterlar, kreatif lambalar, masaj koltukları, şişme koltuklar, ofis alanında gezen evcil köpeklerle karşılaşabilirsiniz. Google çalışanları birbiriyle bağlantılı odalarında bu imkanların hepsini paylaşabilmekteler.

   

  Laptoplarınızı her yerde kullanabilir, bilardo, masa tenisi, langırt gibi oyun aletleriyle eğlenceyi yanıbaşınızda bulabilirisiniz. Hatta ofislerin birinde kaydırak bile vardır. Peki herkes böyle ofislerde çalışma imkanı bulabilir mi? Studio Offices olarak, ana binamızı açmadan önce konuyla ilgili Londra’daki “Berkeley Square Office” ‘den öneriler aldık. Ve gördükki ziyaretçilerimiz, alışılagelmişin dışındaki hoş kombinasyonlara, rahat ve ferah bir resepsiyon alanına, ses geçirmez çalışma alanlarına hayran kaldılar. İnsanlar rahat koltuklarda oturarak kahvelerini içerlerken görüşmelerini yapabilmeli veya duruma göre toplantı salonları geçebilmelidirler. Biz, danışma hizmeti verdiğimiz müşterilerimizin, her nerede ve ne zaman olursa olsun tüm ihtiyaçlarını karşılayacağımıza onları temin ederiz.

   

  Genel olarak, insanlar çalışma alanlarında doğal ışıktan afydalanabilmeli, istedikleri anda pencerelerini açabilmeli, klimalarını kendi isteklerine göre kontrol edebilmeli ve istedikleri şarkılarını ses geçirmez ofislerde diğer ofisleri rahatsız etme derdi olmadan dinleyebilmelidirler. Esnekliğe adapte olmak adına, çalışma masalarından uzakta telefon ile çalışabilme yeteneği önemli bir kavramdır; toplantı odalarında veya toplu alanlarda çoklu telefon görüşmeleri yapabilmek yaratıcılığı geliştirmek ve üretkenliği arttırmak adına önemlidir. Sonuç olarak, çalışma alanlarının ilham vermesi, diğer koşullara göre önemlidir. Duvarların sıkıcı renkler yerine, canlı renklerle boyanmış olması, resim ve fotoğrafların bulunması çalışma alanlarına renklilik getirecektir ve  yine ufak havuzlarda su akışını izlemek çoğumuz için sakinleştirici bir etki yaratacaktır. Bana göre, beyinimizin çalışma alanında dört temel gerekliliğe ihtiyacı vardır; olabilirlilik, enerjiklik, esneklilk ve sakinlik...

   

ÜCRETSİZ KEŞİF

7/24 MÜŞTERİ HİZMETLERİ

SATIŞ SONRASI DESTEK

Destek : +90 (212) 245 10 02